Futboll Sport

ANCELOTTI BËN GATI VALIXHET/ Perez zgjeron listën, por në krye qëndron një legjendë

Në Spanjë vijon të bëjë shumë jehonë e ardhmja e Carlo Ancelottit, më saktë kush do të jetë pasuesi i tij, pasi në këtë pikë janë të sigurt, në fund të këtij sezoni italiani do të largohet nga Real Madrid. Ancelotti ka shprehur dëshirën e tij për të vijuar në krye të Realit, por me sa duket stafi drejtues ka nisur punën për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Ancelotti

Sipas mediave spanjolle, në majën e listës së dëshirave është një ikone e këtij klubi, Raul Gonzales Blanco, aktualisht trajner i akademisë.

Prej vitesh një emër fiks në Madrid është edhe Pochettino, një dëshirë e vjetër e presidentit Perez. Tekniku argjentinas është i papunë, do pranonte me kënaqësi të drejtonte në Madrid. Një tjetër emër i madh është edhe Thomas Tuchel, gjithashtu i papunë.

Pochettino Zidane

Nuk mund të mungojnë në listën e dëshirave edhe dy emra të tjerë, Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho. Në lidhje me Carlo Ancelottin, të gjithë rrugët e dërgojnë në krye të Brazilit në përfundim të këtij sezoni.

Related posts

PAS NJË SHËRBIMI PERFEKT NGA SUAREZ/ Mesfushori Vidal përmbys derbin “Katalanas” (VIDEO)

Delo.autor

SKANDAL NË KAMËZ/ Tribuna karshi hapet 10 minuta nga starti, tifozët si “sardele” (FOTO+VIDEO)

Isa.Autor

Çfarë po ndodh me Milanin, Arsenali shënon sërish

Q.Autor

Leave a Comment