Futboll Sport

“GJELAT” I NDERON PAVARD/ Franca merr kreun e Grupit B, zgjohet edhe Holanda

Mjaftojnë dy ndeshje për të marrë të vetëm kreun e Grupit B. Pasi çmontuan Holandën, Franca fitoi edhe sfidën e dytë përballë Irlandës me rezultatin minimal 0-1. Për të vendosur këtë sfidë të ndërlikuar jo pak mendoi Pavard me një super gol në minutën e minutën e 50-të. “Gjelat” e Deschamps kishin kontrollin total të lojës, por hasën shumë vështirësi në finalizim.

Rrrr

Një fitore të pastër 3-0 në këtë grup siguroi Holanda përballë Gjibraltarit. Kjo ishte sfida ideale për të harruar shpejt disfatën përballë Francës. Depay në minutën e 23-të realizoi golin e parë për “tulipanët”, ndërsa në pjesën e dytë ishte Ake që realizoi një dopetë golash.

Ake

Pas dy xhirosh, Grupi B kryesohet nga Franca me pikë të plota, e ndjekur nga Greqia dhe Holanda me tre pikë.

Grupi B

Related posts

Liverpooli shënon gol ndaj WBA-së

Sadik.Autor

Zanetti: Nuk arrita ta nxjerr nga depresioni, kjo është mbase humbja më e madhe në karrierën time

Q.Autor

Katër skuadra franceze e duan Benzeman (FOTO)

Q.Autor

Leave a Comment