Futboll Sport

PANKINË E NXEHTË/ PSG mendon për “timonierin” e ri, në skenë Mou dhe Mancini

Mes ekipeve që priten të ndryshojnë trajner në fund të këtij sezoni, pa diskutim pankina më e nxehtë është ajo e PSG. Christophe Galtier është thuajse i shkarkuar, ndërsa mediat analizojnë se kush mund të jetë pasuesi i tij në krye të ekipit francez.

Il Messaggero shkruan se mes kandidatëve potencial është Jose Mourinho. Trajneri i Romës nuk pritet të qëndrojë më gjatë në kryeqytet në një kohë kur për të interesohen klube të mëdha.

Jose Mourinho

Mourinho shihet në Paris si profili ideal për të marrë drejtimin e PSG. “Speciali” ka një raport shumë të mirë me Campos, drejtorin sportiv të klubit, gjithashtu ka një eksperiencë shumë të madhe në Champions League, në ndeshjet me eliminim direkt. I vetmi detaj që nuk shkon në favor të Mourinho-s është loja e tij mbrojtëse.

Mancini

Gjithnjë sipas mediave italiane, kandidat për të marrë drejtimin e PSG është edhe Roberto Mancini.

Related posts

Gabimi kundër Kroacisë, tifozët kërcënojnë me jetë familjen e Caballero

Sadik.Autor

NUK I REZISTOI DOT/ CR7 postoi një foto me Messin: Shumë i lumtur që jam kthyer në fushë dhe shënoj sërish

bora.autor

Lucas Biglia: Higuain është ndikuar nga kritikat, shpresoj të kthehet te Argjentina

Q.Autor

Leave a Comment