Futboll Sport

KA SURPRIZA/ Silvinjo publikon listën e Kombëtares për ndeshjen ndaj Polonisë

Trajneri Silvinjo ka publikuar listën e tij të parë me lojtarët që do të grumbullojë për ndeshjen e parë kualifikuese ndaj Polonisë.

Në listë ka emrat e zakonshëm, por edhe surpriza. Nëse emri i Andi Hadrojt pritej, pasi SIlvinjo e monitoron prej kohësh në kampionatin shqiptar, një risi është afrimi për herë të parë i Jasir Asanit, si dhe i Anis Mehmetit.

Ish-sulmuesi i Partizanit po bën mjaft mirë në Korenë e Jugut ku është transferuar së fundmi, ndërsa mesfushori ka shkëlqyer në Angli dhe është bërë një emër i njohur fillimisht me Uajkomb e më pas me Bristol ku u transferua pak javë më parë.

Ndërkohë, emra që kthehen në radhët e kombëtares shqiptare janë Jon Mersinaj dhe Lindon Selahi, të cilët po bëjnë shumë mirë në kampionatin kroat me klubet përkatëse.

Kombëtarja do të nisë përgatitjet ditën e hënë për duelin me kombëtaren e Fernando Santosit.

Related posts

Pochettino: Kane nuk ka folur me askënd për të ardhmen

Q.Autor

Marotta: S’ka më blerje, por do të bëjmë gjithçka për Emre Can

Q.Autor

Bellew-Haye nisin para kohe revanshin, sherr gjatë konferencës për shtyp

Sadik.Autor

Leave a Comment