Futboll Sport

KUALIFIKUESET E EURO 2024/ Risi në listën e Anglisë, sa shumë yje të grumbulluar

Kualifikueset e Euro 2024 fillojnë pas pak ditësh, ndërsa Anglia do kërkojë të bëjë një nisje perfekte. Trajneri i “3 luanëve”, Gareth Southagte ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet me Italinë dhe Ukrainën, në fundin e marsit.

Duke parë potencialin e tij, është parë e arsyeshme të ketë një risi në sulm. Bëhet fjalë për sulmuesin e Brentford, Ivan Toney i cili grumbullohet për herë të parë me përfaqësuesen. Emrat e ofensivës janë vërtetë për t’u patur zili, ku mund të përmendim Grealish apo Harry Kane.

Mesfusha duket energjike, me futbollistë si Bellingham apo edhe Mount. Në prapavijë mbizotërojnë mbrojtës që luajnë në Manchester si Ëalker, Stones dhe Maguire.

Lista:

Porta: Pickford (Everton), Pope (Neëcastle), Ramsdale (Arsenal).

Mbrojtja: Chilwell (Chelsea), Dier (Tottenham), Guehi (Crystal Palace), James (Chelsea), Maguire (Manchester United), Shaë (Manchester United), Stones (Manchester City), Trippier (Newcastle), Walker (Manchester City).

Mesfusha: Bellingham (Borussia Dortmund), Gallagher (Chelsea), Henderson (Liverpool), Maddison (Leicester), Mount (Chelsea), Phillips (Manchester City), Rice (West Ham).

Sulmi: Foden (Manchester City), Grealish (Manchester City), Kane (Tottenham), Rashford (Manchester United), Saka (Arsenal), Toney (Brentford).

Related posts

ZYRTARE/ Disfata ndaj Kukësit, Juljan Ahmataj largohet nga drejtimi i Skënderbeut

Delo.autor

UEFA I JEP ÇMIM/ Rashica i mahnit të gjithë me driblimin që i bën bullgarit (VIDEO)

Delo.autor

“Brazili dhe katër të tjerë”, Ronaldo zbulon favoritët e Botërorit të Rusisë

Sadik.Autor

Leave a Comment