Futboll Sport

PADITET NË GJYKATË SHEFKI KUQI/ Akuzoi FSHF se i kërkoi para për të veshur fanellën e Kombëtares

FSHF padit Shefki Kuqin për shpifje pasi ky i fundit deklaroi kohë më parë se i janë kërkuar para për t’u pqaisur me pasaportë shqiptare në mënyrë qe të vishte fanellën kuqezi.

Padia e FSHF është pranuar nga Gjykata Themelore ne Prishtinë që do të gjykojë çështjen.

Shefki Kuqi ka qenë një nga sulmuesit më të mirë me origjinë shqiptare gjatë dy dekadave të kaluara dhe deklaratën me akuzën ndaj FSHF ai e bëri për mediat kosovare gjatë Kupës së Botës. Ai numëron 62 ndeshje dhe 8 gola me Finlandën.

Related posts

NË PRAG TË NDESHJES “BIG”/ Ancelotti paralajmëron “Zonjën e Vjetër” dhe zbulon ku do ta mbyllë karrierën

Delo.autor

Hamburgu emëron trajnerin e ri, çfarë do të ndodhë me Mavrajn?

Q.Autor

NJË MAL ME PARA/ Ja sa do të jetë paga e HAZARD tek Chelsea, për ta mbajtur larg Madridit…

Isa.Autor

Leave a Comment