THIRRJE RACISTE NDAJ LUKAKUT/ Mbyllet një pjesë e stadiumnt të Juves

Për shkak të ofendimeve raciste të drejtuara ndaj Romelu Lukakut gjatë ndeshjes së Kupës së Italisë, Juventusi u ndëshkua duke i mbyllur një pjesë të tribunës në ndeshjen e radhës në shtëpi.

Rastësisht, ndeshja e radhës e tyre në shtëpi është kundër Napolit, e cila do të luhet më 23 prill dhe pikërisht në atë moment do të mbyllet pjesa e poshtme e tribunës jugore të stadiumit të Torinos.

Ndeshja e lartpërmendur e Kupës së Italisë përfundoi me rezultat 1:1 dhe ofendimet pasuan në kohën e lëndimit të gjyqtarit kur Lukaku shënoi penallti dhe barazoi shifrat. Me atë rast, Lukaku mori kartonin e dytë të verdhë për festë të papërshtatshme pas golit dhe do të mungojë për një ndeshje.

Përveç tij, me tre ndeshje do të pezullohet edhe kolumbiani Juan Cuadrado, për shkak të një sulmi fizik ndaj portierit të Interit, Samir Handanoviç, i cili gjithashtu mori një pezullim me një ndeshje