Futboll Sport

BENZEMA NUK “BIND”/ Ancelotti kërkon një tjetër brazilian për sulmin

Fituesi i “Topit të Artë”, Karim Benzema nuk u tregua aq “preciz” këtë sezon, sa në performancat e tij të shkëlqyera të sezonit të shkuar, ku padyshim ishte protagonisti “absolut” në triumfiun e dyfishtë të “galaktikëve” në La Liga dhe Champions League.

Forma e tij dhe mosha tepër e madhe, me francezin që aktualisht është 35 vjeç, e kanë shtyrë teknikun Ancelotti të mendojë për një përforcim të ri dhe cilësor në majën e sulmit të Real Madrid dhe zgjidhja duket të jetë një tjetër brazilian.

Sipas mediave britanike dhe atyre spanjolle, tekniku italian kërkon me ngulm transferimin e “fantazistit” Richarlison nga Tottenham, lojtar ky që përshtat në mënyrë perfekte në skemat e “strategut” Ancelotti.

Mirëpo, problem pritet të mbeten negociatat, me klubin londinez që janë në prag të një “revolucioni” total ekipor, pas largimit të bujshëm të teknikut Antonio Conte në muajin mars nga stoli i Tottenham.

Related posts

ËSHTË FUTBOLLIST I KOMBËTARES SHPRESA/ Lazio “furnizohet” me një tjetër talent shqiptar, ja emri (FOTO)

Delo.autor

E FUNDIT/ Trajneri i Portugalisë zbulon gjendjen e Cristiano Ronaldos

Delo.autor

I JASHTËZAKONSHËM/ 16-vjeçari që po magjeps Francën, dopietë brenda 9 minutave (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment