Futboll Sport

E BUJSHME NGA ARABIA SUDITE: Messi do të luajë në Arabi, marrëveshja ka përfunduar

Lamtumirë PSG, Lionel Messi do të luajë në Arabinë Saudite sezonin e ardhshëm. Sipas një burimi saudit pranë negociatave të raportuara nga agjencia AFP, marrëveshja mes Al-Hilal dhe sulmuesit argjentinas tashmë është përfunduar. Gjithnjë sipas të njëjtit burim, i cili mbetet anonim, “La Pulce” do të kishte arritur një marrëveshje për një fejesë “monstruoze” në aspektin financiar, por detajet e së cilës ende nuk dihen zyrtarisht.

Rrjedhimisht, udhëtimi në Riad që zemëroi drejtuesit dhe tifozët e PSG-së, duket se ka pasur implikime pozitive për të ardhmen e Messit.

Sipas asaj që mësohet, Leo në fakt do të kishte gjetur një marrëveshje ekonomike të cilësuar si “të madhe” me Al-Hilal, një nga klubet kryesore në kampionatin saudit. Një ofertë e madhe, jo vetëm nga pikëpamja ekonomike, por edhe nga pikëpamja teknike.

Përveç se flitej për një pagë shumëvjeçare prej 400 milionë euro në sezon, në fakt, ditët e fundit kishin qarkulluar zëra gjithnjë e më këmbëngulës për mundësinë për t’u bashkuar në Arabi nga miq dhe bashkëlojtarë të tjerë të mëdhenj të kalibrit të Sergio Busquets dhe Jordi Alba. Dhe kjo nuk është e gjitha. Për ta bindur Leon të pranonte ofertën, disa burime spanjolle kishin folur për një ofertë të mundshme nga Al-Hilal edhe për Marco Verrattin, i cili së fundmi përfundoi në syrin e tifozëve të PSG- së së bashku me Messin.

Sezonin e ardhshëm Messi mund të gjejë rivalin e tij të përjetshëm Cristiano Ronaldo në kampionatin arab, të transferuar pas Kupës së Botës në Katar nga Al-Nassr

Related posts

AKORDI MCKENNIE-MORATA/ Juventus ka gati planin për t’i mbajtur, gati formula e re me Atletico Madrid…

Delo.autor

Eros Grezda e nis nga stoli në fitoren e Rangers, ja ARSYEJA pse nuk ishte TITULLAR…

Isa.Autor

E KONFIRMON VETË LOJTARI/ Sulmuesi Ngoo i “shkel” syrin skuadrës shkodrane: Vllaznia më ka bërë ofertë…

Delo.autor

Leave a Comment