Futboll Sport

“LUFTË E FTOHTË” NË LONDËR/ Kane refuzon Realin, është i joshur nga “djajtë”

Harry Kane dhe e ardhmja e tij mbeten një temë e nxehtë në Angli. Pak ditë më parë, mediat shkruanin se presidenti i Tottenham kishte vendos veton në lidhje me sulmuesin, mund të largohet nga “gjelat”, por vetëm jashtë Premier League. Mediat në ishull zbuluan edhe vlerën e kartonin të tij, 115 milionë euro, por në këtë pikë është vet Harry Kane që kërkon të marrë në dorë të ardhmen e tij.

Harry Kane

Sipas The Sun: Kane ka refuzuar një ofertë të ardhur nga Real Madrid, dëshira e tij është të qëndrojë në Premier League ku me sa duket është bindur nga projekti i Man.United. Nëse nuk largohet këtë verë, Kane ka vendosur të qëndrojë te Tottenham edhe për një tjetër vit, për tu larguar më pas në 2024 si një lojtar i lirë.

Related posts

UEFA e shqetësuar për precedentin ‘Kiev”, finalet e “Champions League” mund të luhen në Amerikë

Sadik.Autor

DHUNË NË EUROPA LEAGUE/ Tifozët turq gjakosin futbollistët e Romës (VIDEO)

Delo.autor

“EKIPI AKTUAL MË DUKET NJË KOPJE E SHËMTUAR”/ “Shpërthen” Mateo Salvini: Milani i turpshëm, po luan…

Delo.autor

Leave a Comment