Futboll Premier League Sport

PREMIER LEAGUE/ “Londinezët” kërkojnë fitore, United e Brighton presin “miq” në shtëpi

Mbrëmjen e së premtes që sapo lamë pas, sfida Chelsea-Luton nisi siparin e javës së 3-të të kampionatit anglez të Premier League, javë e cila do të vazhdojë me përballjet e kësaj të shtune, ku padyshim priten gola dhe një spektakël i vërtetë.

Gjithçka do të nisë në orën 13:30, ku skuadra e Tottenham do të udhëtojë drejt “Vitality Stadium”, aty ku e presin “qershitë” e Bournemouth, në një përballje ku luhet vetëm për 3 pikë të plota nga londinezët

Me përfundimin e kësaj sfide radhën e kanë 4 përballjet e orës 16:00, Arsenal-Fulham, Manchester United-Nottingham Forest, Everton-Wolverhampton e Brentford-Crsytal Palace, ndërsa gjithçka ditën e sotme do të mbyllet me përballjen e orës 18:30, Brighton-West Ham

Related posts

ËSHTË I PANDALSHËM NË ITALI/ Ja top-formacioni i Juventusit në 8 vitet e fundit (FOTO)

Delo.autor

“NUK E DI PSE E BËRI, NUK ËSHTË E LEJUSHME”/ Kopp reagon për postimin e yllit të Cityt (FOTO)

Delo.autor

“KUSH NUK DO TA DËSHIRONIN ATË NË EKIP”/ Kandidati për president: Neymar i ka dyert e hapura tek Barcelona, por duhet të…

Delo.autor

Leave a Comment