Futboll Sport

DHA ASIST DHE SHËNOI GOL/ Arbnor Muja në formacionin e javës në Belgjikë

Arbnor Muja po përjeton momentet më të bukura në karrierën e tij. Pas debutimit me kombëtaren shqiptare, menjëherë vëmendjen e ka rikthyer tek ekipi i tij Antëerp, kampioni i Belgjikës.

Në ndeshjen e fundit të fituar 0-3 në fushën e Westerlo, sulmuesi shqiptar zhvilloi në paraqitje shumë të mirë. Në minutën e 67-të dhuroi asist për golin e dytë, ndërsa në të 83-n shënoi vetë golin e tretëNjë papraqitje që është vlerësuar me notën 8.7 nga Sofascore, duke u bërë lojtari i dytë me notën më të lartë në formacionin e javës së 7-të në Belgjikë ku merr pjesë edhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare.

Related posts

Roberto Martinez: “Kjo gjeneratë e Belgjikës meriton suksesin”

Isa.Autor

I PAPARË/ Djali i PJANICIT imiton RONALDON, videoja bëhet “virale” në rrjet (PAMJE)

Isa.Autor

24 FITORE NË 25 JAVË/ Ja rekordi që vendos Liverpool në futbollin anglez

Delo.autor

Leave a Comment