Futboll Sport

NUK KA MË DYSHIME/ Gjermania zgjedh pasuesin e Flick, zyrtarizimi në orët e ardhshme

Sipas informacioneve të “BILD”, Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) dhe Julian Nagelsmann (36 vjeç) kanë rënë dakord në parim që të punojnë së bashku deri në Kampionatin Evropian 2024. Mbeten për t’u sqaruar vetëm detajet përfundimtare. Paga mujore duhet të jetë rreth 400 mijë euro.

Nagelsmann i ndërpritet kontrata me FC Bayern dhe ai kalon në DFB si transferim i lirë. Pra, ai heq dorë nga shumë para për punën e trajnerit kombëtar. Te Bayern ai do të kishte marrë rreth 20 milionë euro deri në vitin 2026 për të mos bërë asgjë. Tani rroga është rreth 4 milionë euro deri në Europian. Pastaj kthehet në treg.

Related posts

SKËNDERBEU I FORTË ME EKIPET E MËDHA/ “Kështjellë rëre” me të vegjlit, ja problemet e “Korçarëve”

Delo.autor

Babai i Mayweather konfirmon se po zhvillohen bisedime për një ndeshje të dytë ndaj McGregor

Isa.Autor

HUMBJA NË FINALEN E SUPERKUPËS SË ITALISË/ Bonucci përgëzon Interin: Ne luftuam, por nuk mjaftoi

Delo.autor

Leave a Comment