Futboll Sport

“VËLLEZËRIT LUPA”/ Dyshja Lukaku-Dybala ndezin Romën, tifozët ëndërrojnë për gjëra të mëdha

Në Romë, tifozët prisnin me padurim për të parë në fushë dyshen Lukaku-Dybala. Në fakt, pritja ia vlejti pasi ekipi i Jose Mourinho-s dhuroi një paraqitje fantastike përballë Empolit, një fitore e thellë 7-0 ku protagonistë kryesorë ishin dyshja Lukaku-Dybala. 3 nga 7 golat e Romës mbanin firmën e tyre. Tifozët tani shpresojnë që kjo dyshe t’i udhëheq edhe në Europa League.

054634078 Fb15127f 9b39 4b17 Aeb4 Fa84a35370a8

“Il Romanista”, një media pranë klubit të Romës ka pagëzuar këtë dyshe: “Vëllezërit LuPa”, ishte titulli kryesor këtë të martë.

Related posts

BARCELONA “VRET” PSV/ Messi shënon het-trik dhe vendos një REKORD të ri (VIDEO)

Isa.Autor

ÇFARË TALENTI/ Kolaj spektakolar, lojtari SHQIPTAR i shënon edhe Juventusit (VIDEO)

Isa.Autor

E ARDHMJA E GOMEZ KTHEHET NË MISTER/ Oferta zyrtare nuk ka, Atalanta ka vendosur kushte dhe MLS troket

Delo.autor

Leave a Comment