Futboll Sport

MERRET VENDIMI PËRFUNDIMTAR/ Partizani zgjedh trajnerin e ri

Merret vendimi përfundimtar, Partizani konfirmon trajnerin e ri. Arbër Abilaliaj është zyrtarisht trajneri i Partizanit. Lajmin e ka konfirmuar vetë presidenti Gaz Demi me anë të një konference për mediat, duke e konfirmuar në krye të stolit të kuq.

Abilaliaj do t’i ketë të dyja funksionet, si atë të trajnerit dhe gjithashtu të drejtorit sportiv. Arbër Abilaliaj do të drejtojë të kuqtë deri në përfundim të sezonit.

Abilaliaj drejtoi Partizanin në 5 ndeshjet e fundit, duke marrë pesë fitore radhazi. Ai ishte në stol edhe në sfidën e fundit ndaj Egatias, që u ndërpre në minutën e 24-t si pasojë e atakut në zemër të Dëamena-s.

Related posts

MAROTTA MERR “OK” NGA SPANJA/ Interi përgatit blerjen e bujshme, ja kush rikthehet në Serie A

Delo.autor

MILAN-CROTONE/ “Kuqezinjtë” kërkojnë fitoren për të rimarrë përsëri kryesimin e renditjes (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“QËLLIMI YNË ËSHTË QË T’I AFROHEMI…”/ Brdariç: Deklaratat e Ilir Dajës? Justifikim i ulët

Delo.autor

Leave a Comment