Futboll Sport

RENDITJA E SUPERIORES/ Ndalen kryesuesit, Tirana vihet në ndjekje. Ja si është situata pas ndeshjeve të javës së 13-të

Ndeshjet e javës së 13 në Kategorinë Superiore, janë mbyllur sot me dy sfidat e fundit në Korçë dhe Shkodër. Rezultatet që kanë prodhuar këto sfida, japin një tablo pak më të qartë të ndarjes së luftës së ekipeve në pjesë të ndryshme të tabelës.

Egnatia dhe Partizani vazhdojnë në kryesim, por tashmë Tirana ka përfituar nga barazimi mes tyre për të shkurtuar në 6 pikë diferencën që ka, teksa mban vendin e tretë. Skënderbeu sot u ngjit në vendin e katërt me fitoren ndaj Teutës.

Ndërkaq, ka shumë luftë më poshtë pasi Erzeni i parafundit me Laçin e vendit të pestë ndahen nga vetëm nga 3 pikë të cilat përfshijnë 5 skuadra. Një pikë më pak se Erzeni ndërkohë, por edhe me një ndeshje më pak të luajtur ka Teuta e cila mban vendin e fundit në renditje.

Related posts

INZAGI ME SURPRIZË NË PORTË/ Zikaltërve u rikthehet dyshja e sezonit të kaluar. Si pritet të rreshtohet Interi sonte ndaj Kremonezes

F.autor

GJUNJËZOHET TENISI NGA KORONAVIRUSI/ Anulohet turneu historik i “Wimbledon 2020”

Delo.autor

Emre Can merr vendim të rëndësishëm për të ardhmen

Sadik.Autor

Leave a Comment