Futboll Sport

RISIA E FSHF-SË/ Do të implementojë sistemin VAR në disa ndeshje të Kategorisë së Parë

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se së shpejti do të nisë implementimin e sistemit VAR edhe për disa nga ndeshjet e Kategorisë së Parë.

Përfshirja e sistemit VAR edhe në ndeshjet e kësaj kategorie ka qenë një objektiv i hershëm i FSHF-së ndërkohë që ky sistem përdoret në kategorinë “Abissnet Superiore” që prej sezonit 2021-2022 dhe tashmë përdoret rregullisht prej tre sezonesh ashtu si edhe në Kupën e Shqipërisë, duke filluar që nga faza çerekfinale e deri në finalen e madhe.

FSHF është duke bërë përgatitjet e fundit që përfshirja e sistemit VAR të nisë menjëherë në pjesën e dytë të sezonit për disa ndeshje të Kategorinë e Parë.

Related posts

BUFFON TRADHËTON JUVEN/ Ndihem më i ri dhe i motivuar se kur luaja për “ZONJE VJETËR”

Isa.Autor

RIKTHEHET FUQISHËM NË MERKATO/ Blerja më e shtrenjtë në historinë e Premier League, Chelsea pranë goditjes së madhe…

Delo.autor

“ZBRESIM NË FUSHË NDAJ NAPOLIT PËR FITORE”/ Pirlo: Gattuso rrezikon shkarkimin? Ndodhin situate të vështira, por…

Delo.autor

Leave a Comment