Futboll Sport

ZYRTARE/ Arrihet marrëveshja, sulmuesi i Egnatias transferohet në Ukrainë

Gytis Paulauskas nuk është më lojtar i Egnatias. Klubi i Superiores ka njoftuar se ka arritur marrëveshjen me Kolos Kovalivka për shitjen e sulmuesit në Ukrainë.
“Klub Futboll Egnatia njofton se ka arritur me sukses operacionin për shitjen e sulmuesit Lituanez Gytis Paulauskas tek skuadra Ukrainase Kolos Kovalivka.

Klubi falenderon sulmuesin Paulauskas dhe klubin Kolos Kovalivka për korrektësinë e treguar. Suksese Gytis”, – Shkruan Egnatia. Gytis Paulauskas është impenjuar në 18 ndeshje në këtë sezon, ku ka shënuar edhe 4 gola. Në edicionin e kaluar, lituanezi realizoi një gol.

Related posts

ZYRTARE/ SHQIPËRIA njihet me gjyqtarin e miqësores, një emër i njohur për KUQEZINJTË

Isa.Autor

SFIDA E KTHIMIT ME TOTTENHAM/ Trajneri Ten Hag optimist: Duhet të tejkalojmë kufijtë tanë…

Delo.autor

Rrëfehet SHAQIRI: S’e kam shkelur ende qendrën e qytetit, jam një hap larg…

Isa.Autor

Leave a Comment