Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Sulmuesi zikaltër largohet nga Serie A, firmos me skuadrën e re

Pritjes i erdhi fundi. Luis Muriel është zyrtarizuar te Orlando City. Sulmuesi ka firmosur një marrëveshje, e cila do jetë e vlefshme deri në vitin 2026.Transferimin e ka bërë të ditur vetë Atalanta, me një deklaratë që u publikua në faqen zyrtare.

“Atalanta BC njofton se i ka shitur Orlando City SC përfundimisht të drejtën për paraqitjet sportive të futbollistit Luis Fernando Muriel Fruto, një sulmues 32-vjeçar kolumbian që përfundon kështu ciklin e tij në Bergamo. Nga 184 paraqitje, futbollisti realizoi 68 gola dhe dhuroi 28 asiste” – Shkruan Atalanta.

Related posts

ARRITI KUALIFIKIMIN NË EUROPA LEAGUE/ Conte braktis intervistën për Juventus, ja arsyesja

Delo.autor

“E MORA VESH VDEKJEN E MARADONËS NGA NJË…”/ Messi: Barcelona vështirë të rikthehet ekip i madh

Delo.autor

VLLAZNIA KRYESON SUPERIOREN/ Start më i mirë se në vitin e titullit. Krahasimi me sezonin 2000-2001 (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment