Futboll Sport

HISTORIA KUNDËR LIVERPOOL/ Atalanta ka fituar më përpara në “Anfield”

Liverpuli dhe Atalanta përballen me tri vite të gjysmë pas takimeve të vetme të mëparshme në histori mes klubeve.

 

Gjatë grupeve të grupeve të kampioneve në vitin 2020, djemtë e Klopit fituan 5-0 në Bergamo, me Diogo Zhotën që shënoi një treshe dhe Mohamed Salahun dhe Sadio Manenë, gjithashtu në listën e golashënuesve.

Por skuadra e Gasperinit nuk e “përmbysi” dot tri javë më vonë në “Anfield”, ndonëse fitoi 2-0.

Related posts

QETSOHET GATTUZO/ Vjen LAJMI I MIRË para përballjes me Juventusin

Isa.Autor

MILAN-SASUOLO/ Pas një asist nga Saelemaekers, Calhanoglu realizon një SUPER GOL për “Kuqezinjtë” (VIDEO)

Delo.autor

Liverpuli shkërmoq Romën, Firminjo shënon golin e pestë (Video)

Sadik.Autor

Leave a Comment