Futboll Sport

RIKTHEHEN EMOCOPNET E CHAMPIONS LEAGUE/ Titullarët e Real-City dhe Arsenal-Bayern

Champions League luan sot në orën 21.00 dy ndeshje çerekfinale. Në Madrid, Reali pret Manchester Cityn, në sfidën e parë e cila premton spektakël. Trajnerët kanë mbetur për titullurët, tek nga minuta e parë ndodhin më të mirët.

Real Madrid – Manchester City

Real Madrid (4-3-3) – Lunin; Carvajal, Rudiger, Tchouameni, Mendy; Valverde, Camavinga, Kroos; Bellingham; Rodrygo, Vinicius. Trajner: C. Ancelotti

Man City (4-2-3-1) – Ortega; Akanji, Stones, Dias, Gvadiol; Kovaçiq, Rodri; Silva, Foden, Grealish; Haaland. Trajner: P. Guardiola

Tjetër takim interesant është ai mes Arsenalit dhe Bayernit. Anglezët përdorin lavdinë në kompeticionin më të madh për klube, ndërsa gjermanët synojnë që të shpëtojnë sezonin.

Arsenal – Bayern Munchen

Arsenal (4-3-3) – Raya; White, Saliba, Gabriel, Kiwior; Odegaard, Jorginho, Rajs; Saka, Havertz, Trossard. Trajner: M. Arteta

Bayern (4-2-3-1) – Neuer; Kimmich, De Ligt, Dier, Davies; Laimer, Goretzka; Sane, Musiala, Gnabry; Kane. Trajner: T. Tuchel

Related posts

Albertini: Neymar iku nga Messi për të fituar “Topin e Artë”

Q.Autor

LAZIO-ROMA/ U mbyll barazim në “PAQE”, ja nota e Strakoshës në derbi (FOTO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Në Egjipt luhet futboll me dyer të mbyllura, por fajin nuk e ka COVID-19!

Delo.autor

Leave a Comment