Futboll Sport

NJË TJETËR SULMUES NË “POLE POSITION”/ Zbehen shanset për transferimin e Armando Brojës te klubi italian

Victor Osimhen me siguri do të largohet nga Napoli, çka ka bërë që drejtuesi i kampionëve ende në fuqi të Italisë së nis kërkimet për gjetjen e pasuesve. Alternativat janë të pakta, por te napolenat vetëm një nga tire do të mbërrijë.

Sipas asaj që shkruan mediat, emri i parë në listën e Napolit është Santiago Tomas Gimenez, futbollisti i Feyenoord. meksikani me pasaportë italiane ka realizuar 21 gola këtë sezon dhe për afrimin e tij do të jetë i paktë 45 milionë euro.

PSG dhe Chelsea janë në garë për Osimhen, por favorit për transferimin e nigerianit janë parisienët. Blutë e Londrës kanë në mendje një propozim që nuk pëlqehet shumë, para + Armando Broja. Broja nuk shikon si sulmuesi i duhur që mund të bëjë diferencën te skuadra italiane, ndaj kalimi i kuqezi në Stadio Diego Armando Maradona (Napoli) nuk po merret në konsideratë.

Related posts

PAS DËMTIMIT TË SUAREZ/ Barcelona tronditet nga Dembele, ja sa do të mungojë

Delo.autor

“AI ISHTE NJË NGA HERONJTË E MI”/ Mesazhi prekës i legjendës së boksit Mike Tyson mbi Maradonën

Delo.autor

LARGOHET NGA MANCHESTER CITY/ Mbrojtësi Mangala rikthehet në La Liga tek…

Delo.autor

Leave a Comment