Futboll Sport

NUK LEJOHEN GABIMET/ Guardiola para Aston Villas: Kujdes, luajmë ndaj një rivali të vështirë

Nuk lejohen gabimet, për këtë është i vetdijshëm trajneri i Manchester Cityt, Guardiola, në konferencën për shtyp para ndeshjeve me Aston Villan në kampionat.

“E gjitha ka të bëjë me fitoren e ndeshjeve, kjo është ajo që duhet të bëjmë. Nuk mund të humbasim shumë pikë. Aston Villa po luan për kualifikimin në Ligë, çdo po luan për diçka, kështu që ndeshjet e fundit do të menaxhojnë ekipin e Champions-it. Përvoja jonë nuk llogaritet. Ajo që ka rëndësi është Aston Villa.

Duke qenë se ishim në gjendje të fitojmë kaq shumë ndeshje radhazi më parë, nuk e di se sa mund të fitojmë tani. Ajo gjë që vjen në mendje është se si të mund Aston Villa. Ata në shkëlqyeshëm. Unai Emery ka vazhdimësi në çdo sezon. Nuk është ccudi sezoni i tyre” – tha ai.

Related posts

Champions, Voeller parashikon finalen e madhe, por a po flet si tifoz?

Sadik.Autor

“PRITA 54 VITE PËR “SAN SIRO” DHE TANI…”/ Klopp: Shorti duhej rihedhur dhe jam i lumtur që ndodhi

Delo.autor

TIFOZËT TRADHTOJNË GJERMANINË/ Bluzat e kombëtares ngelin stok, ja fanella më e kërkuar e “Euro 2020″…

Delo.autor

Leave a Comment