Futboll Sport

20 MILIONË EURO PËR ERNEST MUÇIN/ Besiktas i thotë jo ofertës për sulmuesin shqiptar

Ernest Muçi është një nga futbollistët më të mirë shqiptarë. Në merkaton e dimrit, sulmuesi kuqezi u transferua nga Legia e Varshavës te Besiktas, skuadër tek e cila dhe përshtatet shpejt.

Së fundmi u përfol për një interes të Aston Villa. Zërat që qarkullojnë duket se kanë një të vërtetë, pasi presidenti i Besiktas, Hasan Arat në një intervistë të dhënë ka thënë se ka refuzuar 20 milionë euro për lojtarin. “Një klub nga Evropa bëri një ofertë prej 20 milionë eurosh për Ernest Muçin, por unë e refuzova ofertën”, – tha presidenti.

23-vjeçari ka luajtur deri tani në 6 ndeshje, ku ka realizuar 2 gola.

Related posts

GOL “MAGJIK” NGA KUARJARELA/ Sulmuesi shënon në mënyrë mjeshtërore (VIDEO)

Delo.autor

“PATA SHANSIN PËR TË SHKUAR TEK CHELSEA DHE CITY”/ Van Dijk: Ja pse zgjodha Liverpulin

Delo.autor

E FUNDIT/ Kjo është blerja e parë e Real Madridit në janar tek…

Delo.autor

Leave a Comment