Futboll Sport

RIKTHIMI I BUJSHËM/ Neymar e zbulon para kohe skuadrën ku do transferohet

Neymar rikthehet në Santos në vitin 2025. Lajmi i bujshëm vjen nga Brazili, teksa shkruan se O’Ney u ka komunikuar këto shokë të ardhshëm të skuadrës. Kartoni i sulmuesit zotërohet nga Al-Hilal, por me arabët, 32-vjeçari ka luajtur vetëm 3 ndeshje.

Në bazë të asaj që bëhet e ditur, braziliani ka marrë në vitin 2025, kur i skadon kontrata me Al Hilal, ai do të rikthehet te Santos, i cili do të jetë hapat e klubit në jetën e tij dhe ra në sy me personat e tij. fituar Copa Libertadores në 2011.

Në të kaluarën,  Neymar  nuk e ka fshehur informacionin e tij për t’u rikthyer te Santos para se të kujdesen e tij. Futbollisti ka luajtur për këtë ekip nga viti 2011 deri në vitin 2013. Më pas, lojtari i transferimit të Barcelonës, për të kontribuar më vonë për PSG.

Related posts

SHPËRTHEN KOLUMBIANI/ James sulmon Kovaç: Këtu nuk jemi si te Frankfurti…

Isa.Autor

KEITA APO SKAMAKA/ Inzagi dhe Marota “përçahen” për sulmuesin rezervë

Delo.autor

MBIEMRAT POLAKË VËNË NË VËSHTIRËSI ITALIANËT/ Mbrojtësi i Sampdorias: Asnjëherë nuk ma shkruajnë …

Delo.autor

Leave a Comment