Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Coppa Italia: Mbyllet ndeshja Fiorentina-Inter. Rezultati 1-2

Në orën 15:00 do të startojë sfida, Fiorentina-Inter për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë.

Pas dy rezultateve negative në kampionat, humbje ndaj Sampdorias dhe barazim ndaj Romës, të dyja në transfertë, Interi do të luajë vetëm për fitore sot në sfidën ndaj Fiorentinës në stadiumin “Artemio Franchi”, për të synuar kualifikimin në çerek-finalen e Kupës së Italisë.

Skuadra e drejtuar nga Antonio Konte do të bëjë një mini-Turn-Over në formacion duke parë se të dielën mbrëma, zikaltërit do të luajnë ndaj Juventusit për “Derbin e Italisë” në “Giuseppe Meazza”.

 

LIVE/ Fiorentina – Inter 1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 119/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Romelu Lukaku.

MINUTA 57/ Fiorentina barazon shifrat me golin e shënuar nga Cristian Kouame.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 40/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Arturo Vidal.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

PAS PARABURGIMIT/ Alban Hoxha dënohet nga klubi i Partizanit

Isa.Autor

MOSPJESËMARRJA NË CHAMPIONS/ Pogba kërkon largimin nga “Djajve të Kuq”, Reali hidhet në sulm

Delo.autor

PO SHKËLQEN ME INTERIN/ Lautaro “jo” Manchesterëve për… Barcelonën

Delo.autor

Leave a Comment