Futboll Sport

TRIUMFI I DYTË RADHAZI/ Atletico Madrid thyen Gironan

Atletico Madrid koleksionon fitoren e dytë radhazi në kampionat. Los Colchoneros mundi 3-1 Gironan, në ndeshjen e luajtur në Metropolitano Stadium (Madrid). Mysafirët realizuan me Dovbyk në minutën e katërt, pas një asisti të Couto.

Ekipi i Simeones përmbysën shifrat që në pjesën e parë me Griezzman dhe Correa. Në fillimin e pjesës së dytë, Griezmann vendosi në kasafortë 3 pikët. Atletico Madrid renditet në vendin e katërt dhe synon që deri në fund të ruajë këtë pozicion, pasi i siguron kualifikimin në Champions. Girona gjendet në vendin e 3-të .

Related posts

LIVE/ Flamurtari-Laçi: Moment dramatik në portën e Koliçit, shtylla i mohon golin kurbinasve (VIDEO)

Isa.Autor

“INTERNATIONAL” U-16/ Kombëtarja mbyllin turneun e Turqisë me fitore

Delo.autor

SADIKU GJEN RRUGËN E RRJETËS/ Sulmuesi shqiptar shënon golin e parë me Malagan (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment