Futboll Sport

E ARDHMJA NË UDHËKRYQ/ Jovic dëshiron qëndrimin te Milan

Teksa po vjen fundi i sezonit, te Milani po mendojnë për edicionin e ri. Përvecc listave të dëshirave për afrimet, një gjë të veccantë meritojnë edhe rinovimet.

Mes lojtarëve presin të kuptojnë nëse do të jetë ende te kuqezinjtë sezonin e ardhshëm, sigurisht që është Luka Jovic. Pavarësia e pakëve që kishte sidomos në fondin e sezonit, fillimi i sulmuesit serb është rinovimi i kontratës që skadon në korrik.26-vjeçari ka luajtur 21 ndeshje në këtë sezon, ku ka realizuar 6 gola dhe ka dhuruar 1 asist. Më parë, ai ka mbajtur veshur fanellën e Real, Frankfurt dhe Fiorentina.

Related posts

Arsenal i rrëmben Barcelonës, talentin e ri!

Sadik.Autor

TABELA/ Milani nis të bindë, më në fund i madh me të… mëdhatë

Delo.autor

STATISTIKAT/ Ja kur ishte hera e fundit që një skuadër angleze fitoi Champions League…

Isa.Autor

Leave a Comment