Futboll Sport

U DËMTUA NË CHAMPIONS/ Lucas Hernandez rrezikon Europianin, trembet Franca

Lucas Hernandez i shqetëson të gjithë të PSG-së, pasi u dëmtua në ndeshjen e Champions League ndaj Dortmundit. Për mbrojtësin ekziston frika e një ndalese shumë të gjatë, e cila do të pengojë të merrte pjesë në Evropë me Francën e Deschamps.

Pavarësisht dëmtimit, Hernandez u përpoq të qëndrojë në fushë për disa minuta, përpara se të ngrihet flamurin e bardhë dhe të zëvendësohej nga Lucas Beraldo në minutat e 42-të. Luis Enrique, i pyetur pas ndeshjes, tregoi njëfarë pesimizmi.

“Nuk kam asnjë lajm nga Lucas Hernandez. Situata nuk duket shumë pozitive, por ne do të presim përgjigjen e analizave” – Tha ai.

Related posts

FOTOLAJM/ Nga Racic te Ramadani, ishët urojnë Partizanin për titullin kampion

Delo.autor

Maldini: Falënderoj Zotin që nuk u përballa me Messin

Q.Autor

GATI GODITJA HISTORIKE NË MERKATO/ Firmosi me Guardiolan, Manchester City nis sulmin për “Pleshtin”

Delo.autor

Leave a Comment