Futboll Sport

RINOVIM OSE LARGIM/ Lojtari i Interit kushton 30 milionë euro

Për herë të parë pas disa sesione merkatosh, Interi do ta gjejë veten në sezonin e ardhshëm pa detyrimin për të shitur një lojtar të rëndësishëm. Bilanci është më i shëndetshëm, por kjo nuk përjashton mundësinë që në fund të sezonit të largohen disa lojtarë të mirë. Ai që mund t’i japë duart klubit është Denzel Dumfries, duke qenë se kontrata e tij skadon në qershor 2025.

Siç raporton Corriere dello Sport, së shpejti do të ketë një takim me agjentin e skuadrës holandeze për të kuptuar situatën. Nëse nuk rinovon, ka mundësi që futbollisti të ndërrojë mjedis këtë verë, pasi Interi nuk dëshrion të përsërisë një skenar “Skriniar 2”. Çmimi i Dumfries, mund të shkojë në 30 milionë.

Related posts

LIVE/ Tirana-Laçi, Sparkatë e Najdenov. Karton i kuq direkt

Delo.autor

BOMBASTIKE/ Belen RODRIGUEZ “përmbys” Instagramin dhe e pranon: Jam e… (FOTO)

Isa.Autor

Presidentja e Kroacisë puth kupën dhe përqafon të gjithë futbollistët, ja festa e çmendur në shi (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment