Futboll Sport

SHIFRAT NUK GËNJEJNË/ Bayern jashtë Champions por Kane është rekordmen

Shifrat e jashtëzakonshme të Harry Kane nuk ishin të mjaftueshme që Bayern Munich të arrinte në finalen e Ëembley. Bavarezët u mundën në gjysmëfinale të Champions me shifrat 2-1, me përmbysje, nga Real Madrid.

Siç thekson Opta, Kane është përfshirë në 12 gola në Champions të UEFA-s këtë sezon (8 gola, 4 asiste), shifrat më të mira të arritura nga një lojtar anglez në një edicion të vetëm të këtij kompeticioni. Bayern, nuk i mbetet gjë tjetër veçse të fillojë të mendojë për sezonin e ardhshëm.

Related posts

Skënderbeu “shumëfishon” të ardhurat, ja plani për transferimin e lojtarit kryesor

Isa.Autor

FRIKË NGA LARGIMET/ Klubi i Kategorisë së Parë në kaos prej krizës financiare

Delo.autor

SUKSES HISTORIK PËR BOKSIERIN SHQIPTAR/ Jurgen Uldedaj mposht Arganaraz dhe shpallet kampion Bote

Delo.autor

Leave a Comment