Futboll Sport

INTER/ Thuram vlerëson shokun e skuadrës: E dija që është një sulmues i madh

Marcus Thuram, sulmuesi i Interit, preku çështjet e ndryshme në intervistën e dhënë së fundmi. Ndër të tjera, Thuram pati fjalë të mira për shokun e skuadrës, Lautaro.

“Marrëdhënia ime me Lautaron u përdor në një mënyrë shumë të natyrshme, e dija që është një sulmues i madh. Mezi prija të luajë një përkrahje të re sapo vjen në Inter, e dija se si mund të bësh më shumë se bashku, u befasova sepse ai ishte shumë i sjellshëm me mua. Edhe pse ai mund të duket serioz në fushë, edhe pak i zemëruar dhe i keq, jashtë fushës ai gjithmonë bën shaka. Ai është një super kapiten” –tha ai.

Related posts

Dikur luante me Milanin, sot ish mesfushori kuqezi ka nënshkruar me Mainz

Q.Autor

ADESANYA MBRON TITULLIN KAMPION NË UFC/ Romero: Ai vrapon si Usain Bolt (VIDEO)

Delo.autor

Pas eliminimit nga Kupa e Botës, trajneri i Australisë jep lajmin e dhimbshëm

Sadik.Autor

Leave a Comment