Futboll Sport

SHQIPËRIA NË EURO 2024/ Ja cilët numra do të mbajnë në fanella kuqezinjtë. Manaj merr atë të shokut të ngushtë, Broja atë të…

Shqipëria pak ditësh nis e saj në Euro 2024 dhe lidhjet do të nisin që me miqtë që kuqezinjtë janë sot ndaj Lihtenjnit. Para kësaj miqësie, grupi kuqezi ka marrë vendimet edhe në numrat që do të bëjnë në fanella futbollistët në këtë ndeshje, e më pas në Evropë.

Ashtu siç pritej, prioritetet e tyre kanë dhënë lojtarët që kanë dhënë kontribut gjatë kualifikimit dhe kanë mësuar tifozët me një numër të veçantë në fanellë apo identifikohen me të. Kjo ka bërë që nuk grumbulloheshin rregullisht, të “sajoheshin” me numrat e mbetur bosh, ose të merrnin lojtarët e tyre që u lanë jashtë nga Silvinjo.

Kështu, Rei Manaj ka marrë numrin 7 të Keidi Bares, i cili është një mik i ngushtë i tij që kur luanin me përfaqësueset e moshave. Broja është e detyruar të kalojë numrin 11, ai që ka mbajtur më parë Uzuni. Ndërsa numri 16 që mbahej historikisht nga Cikalleshi, i ka kaluar të riut Medon Berisha.

Portieri Simon Simoni do të jetë në ndeshjen e sotme me numrin 27, duke bërë të qartë se ai do të jetë portieri rezervë nëse një nga të zakonshmit Berisha-Strakosha-Kastrati përballë me probleme.

LISTA ME NUMRA

1 – Etrit Berisha,

2 – Ivan Balliu

3 – Mario Mitaj

4 – Elseid Hysaj

5 – Arlind Ajeti

6 – Berat Gjimshiti

7 – Rei Manaj

8 – Klaus Gjasula

9 – Jasir Asani

10 – Nedim Bajrami

11 – Armando Broja

12 – Elhan Kastrati

13 – Enea Mihaj

14 – Qazim Laçi

15 – Taulant Seferi

16 – Medon Berisha

17 – Ernest Muçi

18 – Ardian Ismajli,

19 – Mirlind Daku

20 – Ylber Ramadani

21 – Kristjan Asllani

22 – Amir Abrashi

23 – Thomas Strakosha

24 – Marash Kumbulla

25 – Naser Aliji

26 – Arbër Hoxha

27 – Simon Simoni

Related posts

I mohoi PENALLTINË, SERBËT akuzojnë: Gjyqtari Bryzh mori 2 milionë euro nga mafia SHQIPTARE

Isa.Autor

FITORJA NË SHTËPI/ Allegri: Ja çfarë ndryshoi në pjesën e dytë, ai na jep më shumë siguri

Isa.Autor

Formacionet zyrtare: Manchester United – Southampton

Q.Autor

Leave a Comment