Futboll Sport

LUMË OFERTASH PËR MIRLIND DAKUN/ Edhe Beshiktashi u shtohet skuadrave që kërkojnë sulmuesin kuqezi

Mirlind Daku do të jetë në qendër të vendit të saj në merkaton e verës, sidomos nëse bën pjesë të rëndësishme në Euro 2024. Futbollisti i Kombëtares kuqezi, po kalon një formë të mirë në Rusi me fanellën e Rubin Kazanit, por nuk raportohet se për të cilët kanë. ardhur një lumë ofertash nga klubet e tjera të mëdha.

“VseProSport” bën të ketë klubet e Zenit, Krasnodar dhe Dinamo Moskës janë të interesuar për futbollistin shtatlartë i cili ka lënë shenjën e tij me Rubin duke ditur 10 gola në 28 ndeshje në sezonin e tij të parë në Rusi. Por jo vetëm kaq, pasi edhe Beshiktashi raportohet se ka bërë një ofertë për shërbimin e futbollistit.

Megjithatë, Rubin Kazan ka vendosur të presë, pasi në klub janë të ndërgjegjshëm që vlerat e Dakut do të rriten në bazë të Eurove që do të bëjnë në 2024 nën drejtimin e Silvinjos. Çdo Golist atje që të rritet si në mënyrë të menjëshme vlerat e kartonit klubi rus shpreson Daku të lërë shenjë, në mënyrë që të jetë financiarisht nga transferimi i tij, Sulmuesi ka edhe një vit kontratë të mbetur me klubin e Rubin Kazan. .

Related posts

Galliani: Çfarë kënaqësie të fitosh kundër Inter dhe Juventus në Champions…

Sadik.Autor

SLAVIA PRAGA-ARSENAL/ Starton Granit Xhaka, ndërsa në sulm dyshja Lacazette dhe Pepe (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

BUZËQESH REALI/ JAMESIT i ka ardhur në majë të hundës te Bayern, në JANAR do…

Isa.Autor

Leave a Comment