SKUADRA E DAJËS ZHYTET NË KRIZË/ Laçi mposht me “POKER” “Ujqërit e Dëborës”

Laçi ka shkërmoqur Skënderbeun me rezultatin 1-4 në sfidën e zhvilluar në Korçë, e vlefshme për javën e 11-të të Kategorisë Superiore.

Skuadra e Dajës gjeti golin e para në minutën e 5-të me anë të Gripshit, i cili lëshoi një predhë nga jashtë zonës, duke i dhënë avantazhin bardhekuqve.

Vetëm 20 minuta ka zgjatur festa e korçarëve, pasi në minutën e 25-të Lushkja barazoi sfidën. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, ndërkohë që në fragmentin e dytë të lojës, kurbinasit arritën të shënonin plot 3 gola duke kapitulluar Skënderbeun.