Futboll

Video / Leverkusen thyen rekordin e rasteve të humbura brenda 7 sekondave

Bayer Leverkusen është mposhtur nga Hertha Berlin me rezultatin e pastër 2-0. Por skena e ditës janë golat e kryeqytetasve, por një rast brenda uonës nga vendasit e Leverkusen. Në minutën e 71-të ka ndodhur çudia kur vendasit kishin një mundësi të mirë për të ngushtuar rezultatin me një goditje dënimi me dy takime brenda zonës kundërshtare. Por topi sa herë që goditej bllokohej nga forcat e shumta që ishin rreshtuar përpara portës së tyre duke mbrojtur me çdo gusht rezultatin. Nuk e dimë, nëse është për të qarë apo për të qeshur…