Futboll Kombëtarja Sport

“THYHET PORTA”/ Goli i parë i Ahmedit, një “BOMBË” nga goditja e dënimit (VIDEO)

Valon Ahemdi ka shënuar një gol spektakolar ditën e djeshmë në kampionatin e Izraelit. Ai luan për ekipin e Shmona, që ka arritur të fitojë në transfertë 0-3 ndaj Sakhnin.

Ahmedi ka qenë ai që ka hapur takimin me një “perlë” nga goditja e dënimit në minutën e 30-të. Më pas Braun në të 63-tën dhe Abuhatzeira në të 84-tën kanë mbyllur llogaritë e takimit. Shmona gjendet aktualisht në vendin e 4-t të renditjes me 12 pikë, 5 më pak se Makabi i Tel Avivit që kryeson ligën. Ky ishte goli i parë i shqiptarit në kampionat.

Related posts

SFIDA NDAJ TIRANËS/ Lajm i keq për Teutën, humbet yllin e skuadrës për ndeshjen me “Bardheblutë. Ja emri…

Delo.autor

ATALANTA-MILAN/ Trajneri Pioli me “artilerinë e rëndë”. Ja formacionet e mundshme…

Delo.autor

PO SHKËLQEN NË LA LIGA/ Sërish protagonist me gol për Mallorcan, ja vlerësimi për “bomberin” Muriqi…

Delo.autor

Leave a Comment