Champions League UEFA

Presidenti i PSG-së: Gjyqtari ndihmoi Real Madridin

Nasser Al Khelaifi insiston se PSG ka luajtur më mirë se Real Madrid, skuadër e cila u ndihmua nga gjyqtari

Trajneri i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka akuzuar gjyqtarin e takimit, sepse insiston se ai ka ndihmuar kampionin aktual të Evropës, Real Madrid.

Spanjollët fituan përballjen 3:1 ndaj PSG-së, ku goli i parë u shënua nga një penallti, për të cilën Al Khelaiffi beson se nuk ishte.

”Rezultati nuk ka qenë i drejtë. Besoj se kemi luajtur më mirë në pjesën e dytë, kishim mundësitë tona për të shënuar, por kemi bërë gabime”, tha fillimisht Al Khelaiffi pas ndeshjes.

“Mbappes i bënë një pozitë jashtë loje që nuk ishte.. Gabimet e arbitrit na kanë kushtuar shumë. Arbitri ka ndihmuar Real Madridin”.

Ndeshja e kthimit ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet më 6 mars në Paris.