Franca tregon shenja të favoritit gjatë miqësores me Irlandën (VIDEO)

Franca ka fituar më rezultat 2-0, derisa e ka dominuar miqësoren kundër Irlandës

Franca duket se ka punuar mirë dhe pavarësisht mungezave ka treguar se do të jetë njëri prej favoritëve kryesor të Botërorit.

Pjesa e dytë ishte tërësisht e Francës të cilët e dominuan këtë takim, por golat erdhën tek në minutat e fundit të pjesës së parë.

Fillimisht ishte Giroud që shënoi në minutën e 40, kurse Nabil Fekir në minutën e 43.

Në pjesën e dytë prapë ishte Franca që pati edhe disa mundësi shënimi por vlen të theksojmë se të reshurat e shiut e rënduan shumë këtë miqësore.

Megjithatë, Franca dha shenja të qarta që do të jetë njëra prej favoritëve për ta fituar Botërorin që sivjet mbahet në Rusi.