Futboll Seria A

(FOTO) Buffon shpallet ‘Atleti i Vitit’, preket nga mesazhi i Casillas

Iker Casillas i dërgoi Gianluigi Buffon një video-mesazh në çmimin e Gazzetta dello Sport, që portieri i Juventusit e cilësoi si mjaft prekëse.

Buffon u nderua me Çmimin Atlet i Vitit në ceremoninë e vitit të kaluar, dhe u përshëndet me video mesazh nga spanjolli dhe një vizitë nga heroi i tij, Thomas N’Kono.

Gazzetta raporton se Buffon ishte dukshëm i prekur nga mesazhi i Casillas, duke deklaruar më pas herën e parë që ishin ballafaquar me njëri-tjetrin, italiani e kishte pyetur për pantallona të shkurtra, të cilat më pas i përdori si pizhame.

Sot Buffon ka falënderuar rivalin dhe mikun e tij të vjetër në Twitter, duke shkruar:

“Ju jeni një mik i përhershëm. Ajo që ju tha dje gjatë Gazzetta Sports Awards më preku me të vërtetë. Shume faleminderit!”

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

LUAJTI 9 SEZONE NË TORINO/ Ish-lojtari i Juventusit: Njëri nga këta të dy, trajner i “Zonjës së Vjetër”

Delo.autor

“DRITË JESHILE” NGA GENOA/ “Kuqezinjtë” parakalojnë Realin për Piatek! Ja formula e duhur

Delo.autor

Emre Can rrezikon të humbasë Botërorin “Rusi 2018”

Sadik.Autor

Leave a Comment