Futboll Premier League

(FOTO) Përfundimi i sezonit të parë, ja golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në Premierligë

Kane e mbylli vitin 2017 si golashënuesi më i mirë në Premierligë me 18 finalizime.

Sulmuesi i Tottenham, Harry Kane, ka shkëlqyer në dy ndeshjet e fundit në Premierligë, duke shënuar gjashtë gola. Kjo ka bërë që sezonin dimëror ta përfundojë anglezi si golashënuesi më i mirë me 18 gola.

Në vendin e dytë gjendet Salah i Liverpoolit me 17 gola, edhe ky po kalon një sezon mbresëlënës.

Sa i përket asistove, Kevin de Bruyne, është më i miri me nëntë, që ndiqet nga Silva dhe Sane, shkruan Gazeta Express.

Golashënuesit më të mirë:

Asistuesit më të mirë:

Related posts

Tifozi që bëri 9 orë RRUGË për të parë ndeshjen, por e PABESUESHME çfarë i ndodhi

Isa.Autor

PAS “SUPER” BLERJEVE NË MERKATO/ Manchester United bën bilancet, humbjet tejkalojnë 100 milionë euro

Delo.autor

LIGUE 1/ Vegjetarian dhe i fiksuar me dietën, ja kush është trajneri i ri i PSG

Sadik.Autor

Leave a Comment