Futboll

Inter akord me Barcelonën për transferimin e Deulofeu

Gerard Deulofeu pritet të veshë bluzën zikaltër në janar. Lajmi konfirmohet nga mediet spanjolle, që raportojnë se sulmuesi anësor katalan është shumë pranë transferimit te Interi.

Barcelona dhe zikaltrit kanë arritur akordin e transferimit, që është një huazim me të drejtën e blerjes për 30 milionë euro, ndërsa në kontratë do të përfshihet edhe një klauzolë që e ndalon shitjen e Deulofeut te Reali i Madridit.

Deulofeu është profili i futbollistit që pëlqehet shumë nga Spalletti, pasi e njeh mirë Serinë A dhe është i shpejtë e teknik, i aftë të krijojë superioritet numerik në daljet në sulm.

Related posts

MANCHESTER UNITED-WATFORD/ “Djajtë e Kuq” kalojnë në epërsi, shënon Rashford

Delo.autor

JO VETËM FUTBOLLIST I SUKSESSHËM/ Ronaldo mes topave për reklamën e të brendshmeve

Isa.Autor

TELENOVELA “NEYMAR”/ PSG merr vendimin e madh final

bora.autor

Leave a Comment