Futboll Premier League

Liverpool arrin marrëveshje me Southamptonin për Virgil van Dijk

Liverpooli më në fund ka arritur marrëveshje me Southamptonin për blerjen e yllit të tij, Virgil van Dijk, raporton Sunday World.

“Të kuqtë” e kaluan shumicën e verës që lamë pas duke tentuar të gjenin një marrëveshje, por dështuan dhe mbrojtësi holandez mbeti në “St Mary’s”, përkundër vullnetit të tij për të kaluar në “Anfield”, transmeton Express.

Manchester City dhe Chelsea kanë qenë të lidhura me qendërmbrojtësin që nga vera, por Liverpooli tashmë ka rënë në ujdi për të paguar afro 78 milionë euro të kërkuara nga Southampton.

Related posts

PËRKEQËSIMI I MOTIT/ Anulohet ndeshja Genoa – Napoli

Isa.Autor

PARTIZANI-TIRANA/ Dyshime për një penallti, shikoni nëse kanë të drejtë “Bardheblutë” apo jo… (VIDEO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Tek Barcelona nuk ka me COVID-19, por Luis Suarez akuzohet për…

Delo.autor

Leave a Comment