Futboll Seria A

Marotta: Pjaca mund të huazohet në Schalke

Marco Pjaca ka vështirësi në Juvewntus dhe mund të largohet gjatë afatit kalimtar të janarit.

Anësori kroat, Marco Pjaca është kthyer nga lëndimi pas gati një viti mungesë, por vazhdon të mos ftohet nga trajneri Massimiliano Allegri.

Sipas Drejtorit Sportiv të Juventusit, Beppe Marotta, kroati mund të huazohet në Bundesliga te skuadra e Schalke.

“Pjaca është kthyer nga një lëndim i rëndë i gjurit”, tha fillimisht Marotta për Mediaset Premium.

“Është më e përshtatshme që ai të kthej formën duke luaj rregullisht në huazim dhe Schalke do të ishte shumë mirë”, u shpreh ai në fund.

Related posts

LEGJENDA E MANCHESTER UNITEDIT/ Paul Scholes kritikon: Mourino ka pasiguri në këtë profesion, mund të…

Delo.autor

LIVE/ MODRIC “fundos” Argjentinën me një “KRYEVEPËR” (VIDEO)

Isa.Autor

CONFERENCE LEAGUE/ Bodo kthehet makth për Romën, Solbakken spektakolar në Olimpico. Tifozeria vërshellen (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment