Futboll La Liga

Real Madrid i gatshëm për shërbimet e sulmuesit anglez, Harry Kane

Real Madrid e ka shumë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane.

Kampioni i Spanjës, Real Madrid ka filluar të mendojë për transferimet e verës së ardhshme, ku prioritet kryesor do të jetë sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane, shkruan Daily Star.

Spanjollët janë të gatshëm që t’i ofrojnë Tottemhamit një shumë të majme dhe shërbimet e anësorit Gareth Bale për sulmuesin anglez.

Kane tashmë ka vite që dëshmohet në Angli, ndërsa në 2017 shënoi 56 gola, duke lënë mbrapa Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Bale kështu do të kthej në Tottenham nga ku u largua në vitin 2013 për shifrën rekord prej 100 milionë eurove.

Related posts

KUSHTOI 300 MIJË EURO DHE SHPËTOI KLUBIN E TIJ NGA KRIZA/ Kush është “vrasësi” i Liverpoolit në Champions

Isa.Autor

Salah nuk ndalet, shkruan historinë me Liverpoolin në Ligën e Kampionëve

Sadik.Autor

REKORD NË “KUPËN E AZISË”? Portieri iranian me duart si këmbë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment