• Home
  • Futboll
  • Napoli i ‘çmendur’ pas Verdit, gati transferimi në janar
Futboll Seria A

Napoli i ‘çmendur’ pas Verdit, gati transferimi në janar

Një nga emrat më të nxehtë në tregun e transferimeve në futbollin italian është Simone Verdi.

Për lojtarin tash e disa kohë ka shfaqur interesim Interi, por tani klubi nga Milano nuk është i vetëm në garë për italianin.

Sipas Sky Sport, Napoli tashmë i ka ofruar Bolognas 20 milionë euro për kartonin e sulmuesit.

Por, edhe pse oferta është mjaft tërheqëse, ajo nuk ka lëkundur Rossoblut, të cilët dëshirojnë të mbajnë lojtarin deri në qershor.

Presidenti napolitan Aurelio De Laurentiis, nuk e ka ndërmend të tërhiqet dhe ofertën pritet ta rrit në ditët në vazhdim.

Bologna është në vendin e 13-të me 21 pikë, ndërsa Veri në17 ndeshje ka shënuar pesë gola dhe ka dhuruar katër asistime.

Ai është produkt i akademisë së Milanit, ndërsa ka luajtur edhe për Torinon e Empolin.

Related posts

Hakan Calhanoglu kthen në lojë Milanin, i shënon gol Arsenalit

Q.Autor

NUK PO BINDIN/ MILANI kampioni i pjesëve të para, është i abonuar me GOL/GOL

Isa.Autor

HELENI SPEKTAKOLAR/ INTERI në gjurmët e talentit grek të Panathinaikosit

Isa.Autor

Leave a Comment