Futboll Sport

“MA HODHI…”/ Ronaldinho kishte justifikimet më të bukura, ja çfarë më tha njëherë kur erdhi vonë në stërvitje

Ish-trajneri i Ronaldinos tek Atletico Mineiro, Cucao, ka folur për bëmat e legjendës braziliane gjatë periudhës që punonin së bashku.

Ish-ylli i Barcelonës, pasi i dha fund aventurës në Europë, shkoi në Brazil për të luajtur në perëndimin e karrierës.

Për tre vite ai luajti te Mineiro, por sipas trajnerit të tij kanë qenë tre vite shumë të bukura dhe me kujtime.

“Ronaldinho kishte justifikimet më të bukura. Një ditë mbërriti vonë dhe i them: ‘Kemi 30 minuta që të presim!.

Cucao, është faji i shoferit tim, ai ma hodhi. I thashë që stërvitja fillon në orën nëntë, ai insistoi se fillonte në orën 9:30’”.

Related posts

LIVE/ Flamurtari-Skënderbeu: Mbyllet pjesën e parë, shumë emocione por pa gola (Video)

Isa.Autor

DRIDHEN ZIKALTRIT/ Zëvendësuesi i ROBBENIT, BAYERNI e “gjen” tek INTERI

Isa.Autor

PLAS TEK KLUBI ITALIAN/ Balotelli kapet me trajnerin Groso, sulmuesi italian merr makinën dhe…

Delo.autor

Leave a Comment