Futboll Seria A

SERIA A/ Mërzitet tek Interi, mbrojtësi kërkon largimin në janar

Mbrojtësi i djathtë portugez, Joao Cancelo, dëshiron të largohet nga Interi pas vetëm gjashtë muajsh.

Cancelo gjatë verës së kaluar u huazua nga Valencia tek Interi për një sezon, me të drejtë blerje në verën e vitit 2018.

Por, ai nuk është i lumtur me minutazhin që ka në skuadër dhe po mendon largimin gjatë merkatos së janarit.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Cancelo dëshiron të kthehet te Valencia, ku beson se do të luante më shumë dhe do të ruante një vend në Kombëtaren e Portugalisë për Kupën e Botës.

Related posts

KASHIMA – REAL MADRID/ “LOS BLANCOS” kërkon fitoren për mbrojtjen e titullit (FORMACIONET ZYRTARE)

Isa.Autor

Një tjetër largim te Kukësi, shkak është trajneri Pacult

Sadik.Autor

MBROJTËSI I NJOHUR/ CR7 dhe MESSI janë yje, por ja cili është lojtari më me ndikim në botë

Isa.Autor

Leave a Comment