Futboll Seria A

SERIA A/ Donnarumma larg Milanit, ja çfarë po ndodh tek kuq e zinjtë

Drejtori i Milanit, Marco Fassone, ka treguar mundësinë se kur Gianluigi Donnarumma mund të largohet nga skuadra ‘kuq e zi’.

Portieri i ri nuk po kalon momente të mira te Milani, duke krijuar armiqësi me tifozët, shkaku edhe i pagës së madhe që merr.

Këtë ta fundi madje në ndeshjen e Kupës së Italisë kundër Hellas Veronas i shpalosën edhe një mesazh kundër tij.

Kjo ka bërë që e ardhmja e Donnarummas të mendohet se mund të jetë larg Milanit.

“Ne nuk duam ta shesim atë”, ka deklaruar Fassone.

“Por, nëse të ardhmen nëse ai kërkon të ikë, duhet të vijë të na tregojë se nuk ka dëshirë të qëndrojë, dhe ne do t’i vlerësojmë ofertat”, është shprehur Fassone.

Related posts

KËRKOI LARGIMIN NGA “BERNABEU”/ Milani tenton transferimin e yllit të “Los Blancos”…

Delo.autor

Ja si ndryshon renditja e Serisë A pas përjashtimit të Milan nga Europa

Sadik.Autor

“Dyfeku do mustaqe”, Skënderbeu ironi me Kukësin dhe Partizanin 1 vit pas arritjes madhështore (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment