Futboll Seria A

VIDEO/ Donnarumma shpërthen në lot para sfidës me Veronën, tifozët i kërkojnë largimin

Vërshëllima, ofendime dhe parulla kundër Gigio Donnarummës në “San Siro” përpara fillimit të ndeshjes Milan-Verona.

“Dhunë morale quhet paga prej 6 milionë eurosh në vit dhe një pagë për vëllain parazit? Tashmë mund të shkosh, durimit i erdhi fundi!”, ishte njëra prej parullave më të gjata dhe më goditëse të shpalosura nga ultrasit e Milanit, “Curva Sud”.

Edhe pse një publik i paktë në numër në stadium, së bashku kanë kontestuar në këtë mënyrë emrin e portierit të “djallit kuqezi”, ndërkohë që ofendimet vijuan edhe gjatë nxehjes së lojtarëve.

Donnarumma nuk e përfundoi si gjithë të tjerët nxehjen, për t’u futur shumë më parë në dhomat e zhveshjes, pikërisht për këto kore e slogane.

Megjithatë, ajo që është më e rënda moralisht ndodhi brenda dhomave, ku portieri nisi të shpërthente në lot, ndërsa për ta qetësuar ka ndërhyrë kapiteni i Milanit, Bonucci.

https://www.youtube.com/watch?v=1UOOwah6ig0

Related posts

“SHPËRTHEJNË” TENSIONET/ Përleshje masive mes tifozëve të Anglisë para finales së “Euro 2020” (FOTO)

Delo.autor

“JETË KARANTINE”/ Spanjolli i Bayernit habit me “look”-un e ri! (VIDEO)

Delo.autor

BARCELONA-BAYERN MUNICH/ Mascherano: Bavarezët nuk janë aq favorit sa mendojnë…

Delo.autor

Leave a Comment